تغییر زبان

چسب سیلیکات سدیم مایع

سیلیکات سدیم (sodium Silicate)

سیلیکات سدیم به صورت گلوله های شفاف، بدون آب و پودر شیشه یا پودر آبدار خرید و فروش می‌شود. این ماده در کنترل سایندگی لوله‌های آب و فرمول بندی لعاب و مینا بکار می‌رود. انواع محلول مایع آن در صابون‌سازی، پاک کننده‌های صنعتی و عمومی، چسب، سیمان‌سازی، ‌رنگ و پوشش، قالب ریخته‌گری، چسب مناسب برای ریخته گری، شناور‌سازی کانه، پایدارسازی پراکسید و کنترل خوردگی در لوله های آب و پیش ماده سیلیس مخلوط زئولیت کاربرد دارد.

 

خرید سیلیکات سدیم

فروش سیلیکات سدیم با کیفیت و کارایی بالا برای مصارف کارتن، ریخته گری، محصولات ساختمانی و سازه‌ها (بتن)، پارچه، پتروشیمی، خمیر، کاغذ و تصفیه آب

 

سیلیکات سدیم مایع

فروش سیلیکات سدیم در رشیوهای مختلف:

۲

۲٫۱

۲٫۳

۲٫۵

۲٫۶

۲٫۷

۲٫۸

۳

۳٫۱

۳٫۲

۳٫۳

روش تولید:

سدیم سیلیکاتهای محلول (یا آب شیشه) محلولهای آب و شیشه‌های محلول هستند که از نسبتهای متغیر Na2CO3 و SiO2 ساخته می شوند.

سدیم سیلیکات از سه جزء سازنده تشکیل شده است:
سیلیس: جزء سازنده اصلی
قلیا: سدیم اکسید
آب: تعیین کننده خواص ترکیب های آب دار و بی آب.

این ماده در کنترل سایندگی لوله‌های آب و فرمول بندی لعاب و مینا بکار می رود. انواع محلول مایع آن در صابون‌سازی، پاک کننده‌های صنعتی و عمومی، چسب، سیمان‌سازی، ‌رنگ و پوشش، قالب ریخته‌گری، شناور‌سازی کانه، پایدارسازی پراکسید و کنترل خوردگی در لوله های آب و پیش ماده سیلیس مخلوط زئولیت کاربرد دارد.

«سیلیکات سدیم» نام عمومی ترکیب سدیم متا سیلیکات یا Na2SiO3 است و هم چنین به نامـهای «آب شیشه» یا «شیشـه مایع» نیز شنـاختـه شده است و می تـوان فرمول آن را به شکل Na2O∙SiO2 نیز نشان داد. به صورت محلول آبی و جامد در دسترس است و در صنایع سیمان، حفاظتِ غیر فعال آتش (Passive fire protection)، دیرگدازها، نساجی، فرآوری الوار و اتومبیل‌ها به کار می‌رود.

چسب سیلیکات سدیم مایع

چند کاربرد جالب در مورد سدیم سیلیکات:

♦ یکی از کاربردهای سدیم سیلیکات مایع (چسب کارتن) در تعمیر خودرو می باشد. این ماده می تواند جهت پرکردن شکاف ها و درزهای سرسیلندر ماشین استفاده شودبدین ترتیب که این ماده را از طریق رادیاتور به سیستم اضافه می نماید و پس از گردش آب به سرسیلندر میرسد و در دمای ۱۰۰ تا۱۵۰ درجه آب خود را ازدست می دهد و بعنوان چسب واشر عمل می نماید و از روغن سوزی ماشین جلوگیری بعمل می آورد
♦ از این ماده میتوان برای حفاظت تخم مرغ به مدت ۵ماه استفاده نمود. البته باید هنگام جوشاندن تخم مرغ که با این روش محافظت شده یک حفره ای را با استفاده از سنجاق جهت خروج گازها روی پوسته ایجاد نمود.
♦ همچنین افزودن مقدار کمی از این ماده به سیمان مانع از ترک خوردگی بتن می گردد.

 

» دانلود فایل MSDS محصول سدیم سیلیکات مایع